Tabletka w 3 dniu cyklu

Witam! Nie chcąc czekać całego miesiąca, aby zacząć stosować tabletki, pierwszą wzięłam w 3 dniu cyklu. I mam pytanie: czy mam wziąć 21 tabletek, czy ominąć te 2 ostatnie, tak żeby odstawić tabletki tego samego dnia tygodnia, kiedy miałam pierwszy dzień cyklu? Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

W przypadku rozpoczęcia stosowania pigułek antykoncepcyjnych 2-5 dnia cyklu, należy stosować dodatkowe zabezpieczenie (prezerwatywa) przez 7 pierwszych dni stosowania leku. Nie ma powodów, aby zażyć mniej pigułek niż jest w opakowaniu. Kolejne opakowania (i kolejne przerwy między opakowaniami) będzie Pani rozpoczynać w tym samym dniu tygodnia, co obecny blister.

Pozdrawiam!