Moja dziewczyna wzięła 3 tabletki naraz

Witam, moja dziewczyna bierze tabletki Y***, jednak tak się wydarzyło, że na samym początku pierwszego tygodnia (od razu po przerwie) nie miała możliwości wzięcia dwóch pierwszych tabletek i teraz musi wziąć 3 na raz czy jak...? Nic się nie stanie? I jak z ochroną antykoncepcyjną? Rozumiem, że przez 7 następnych dni należy używać prezerwatyw? Proszę o odpowiedź eksperta, Pozdrawiam.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Zdecydowanie odradzam przyjęcia 3 tabletek jednorazowo. Zażycie potrójnej dawki hormonów nie podniesie obniżonej już znacznie skuteczności antykoncepcyjnej w tym cyklu, a może spowodować wiele działań niepożądanych, w tym niekorzystnie wpłynąć na cykl hormonalny partnerki.
Najlepszym rozwiązaniem będzie odstawienie tabletek w tym miesiącu i rozpoczęcie nowego blistra w pierwszym dniu najbliższej miesiączki.

Stosowanie dodatkowego zabezpieczenia przez najbliższe 7 dni wskazane jest przy pominiętej jedynie pierwszej tabletki z blistra lub przy przyjęciu pierwszej tabletki w 2-5 dniu cyklu, ale przy rozpoczynaniu stosowania antykoncepcji hormonalnej.

Pozdrawiam.