Nie wzięłam kilku tabletek - co robić?

W drugim tygodniu brania tabletek pominęłam jakby 13,14,15 tabletkę ściślej mówiąc dnia 15-tego zażyłam tabletki z 13 i 14 dnia a ta z 15 odpuściłam i i dalej 16,17,i 18 zażyłam tak jen należy tyle ze tego dnia 13 był stosunek. A teraz czyli w (16,17 i 18 dniu) mam jakby okres można powiedzieć bardzo lekki ale mam i nie wiem co zrobić??? Czy skończyć zażywać do końca blister (zostały mi 3 tabletki) i zrobić przerwę 7 dni, czy może od razu ją zrobić? Czy może w ogóle nie robić przerwy i od razu zacząć zażywać kolejny blister? Proszę o pomoc

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Plamienie, które Pani opisuje jest klasycznym przykładem krwawienia z odstawienia, będące konsekwencją nieprzyjęcia kilku tabletek. W przyszłości, jeżeli ponownie pojawi sie tego typu sytuacja zdecydowanie odradzam jednorazowe przyjmowanie kilku zaległych tabletek. Działanie antykoncepcyjnie zostało praktycznie zniesione, a duża dawka hormonów (kumulacja tabletek) może doprowadzić do wystąpienia działań niepożądanych.

Jeżeli w międzyczasie doszło do zbliżenia sugerowałabym niewykonywanie 7dniowej przerwy. Jeżeli za miesiąc, po kolejnym blistrze, krwawienie nie pojawi się, radziłabym wykonać test ciążowy.

Pozdrawiam.