Odstawiłam tabletki i chcę teraz do nich powrócić - w jaki sposób to zrobić?

Witam. Mam 21 lat, tabletki brałam pół roku. Następnie odstawiłam je. Miesiączkę dostałam po 26 dniach od ostatniego krwawienia z odstawienia. Chciałabym znów zacząć przyjmować tabletki. Kiedy mogę to zrobić by być w pełni zabezpieczoną? Pierwszego dnia kolejnej miesiączki?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Nowe opakowanie należy rozpocząć w pierwszym dniu cyklu, tj. w pierwszym dniu miesiączki. Przy takim postępowaniu skuteczność antykoncepcji obserwowana jest od pierwszego dnia i nie ma potrzeby stosowania dodatkowych metod zabezpieczenia.

Możliwe jest również rozpoczęcie blistra w 2-5 dniu cyklu, ale w tym przypadku niezbędne jest stosowanie dodatkowego zabezpieczenia np prezerwatywy przez kolejne 7 dni.

Pozdrawiam