Zespół policystycznych jajników i leczenie środkami hormonalnymi

Witam! Wykryto u mnie zespół policystycznych jajników i w ramach leczenia na początek otrzymałam tabletki Diane-35. Wcześniej stosowałam antykoncepcję w postaci Cilest. Zrobiłam sobie miesięczną przerwę od brania tabletek Cilest by następnie rozpocząć opakowanie Diane i niestety zapomniałam je wziąć w pierwszym dniu cyklu. Miesiączkę dostałam w czwartek ok. 11 a pierwszą tabletkę zażyłam w piątek o 6 rano. Zaś kolejną w sobotę o 14. (Po prostu zapomniałam) :( Co powinnam zrobić, odstawić tabletki i poczekać do kolejnego cyklu i rozpocząć branie tabletek od 1 dnia miesiączki czy kontynuować brani tabletek z tego opakowania. Jak wygląda kwestia zabezpieczenia przed ciążą?

Witam serdecznie, w opisanej sytuacji nie ma wskazań do odstawiania antykoncepcji hormonalnej. Może Pani zatem kontynuować przyjmowanie tabletek zgodnie z ustalonym wcześniej schematem. Problematyczna pozostaje jedynie kwestia zabezpieczenia. Ze względu na rozpoczęcie opakowania w drugim dniu krwawienia konieczne jest stosowanie dodatkowych metod zabezpieczenia przez pierwszych 7 dni blistra. Opisywane opóźnienie w przyjęciu drugiej tabletki trwało z kolei mniej niż 12 godzin, dlatego nie doszło do obniżenia skuteczności preparatu. Pozdrawiam