Pominięte 4 tabletki

Witam, od miesiąca biorę tabletki antykoncepcyjne i od niedzieli powinnam zacząć już nowe opakowanie tabletek, lecz niestety zapomniałam je kupić. Ominęłam 4 tabletki. Czy mam wziąć tabletkę dzisiaj i przez tydzień stosować też inną antykoncepcje, czy poczekać miesiąc i wziąć tabletkę z pierwszym dniem miesiączki?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Oba warianty zaproponowane przez Panią są do zaakceptowania, jednak musi Pani sobie zdawać sprawę, że rozpoczęcie opakowania z 4-dniowym opóźnieniem jest schematem niezarejestrowanym i wyłącznie Pani ponosi za takie postępowanie odpowiedzialność.