Czy mam pełne zabezpieczenie?

W 10 tyg. Po porodzie dostałam lekkie krwawienie gdzie ustapilo tego samego dnia. W następnym dniu nad ranem dostałam obfitego krwawienia i wtedy założyłam ginoring. I pytanie czy pełne zabezpieczenie ma Od razu czy czekać mam 7 dni od założenia.? Dodam że wcześniej nie korzystałam z innej antykoncepcji.

Dzień dobry,
Gynoring: system należy założyć 1. dnia naturalnego cyklu (tj. pierwszego dnia miesiączki). Można również rozpocząć stosowanie systemu między 2. a 5. dniem cyklu, ale przez pierwsze 7 dni w czasie pierwszego cyklu stosowania systemu zaleca się jednoczesne stosowanie mechanicznej metody antykoncepcji.
Proszę zabezpieczyć się przez 7 dni.
Pozdrawiam:)