Jak teraz będzie wyglądało zabezpieczenie?

Dzień dobry :) Ginekolog przepisała mi Vines (24 4 tabletki). Miałam zacząć brać od 1 dnia miesiączki, jednak moje cykle są dosyć długie (nawet 39 dni) i najpierw mam plamienia(2-3dni). Drugiego dnia plamienia wzięłam pierwszą tabletkę, pomyliłam plamienie z miesiączka przez brązowa krew na wkładce. Od 7 dni biorę regularnie tabletki o stałej porze. Okres się nie pojawił, nadal są plamienia lekkie, jak sprawdzam patyczkiem higienicznym jest brązowa wydzielina, lekko boli mnie brzuch. Nie uprawiałam w tym czasie seksu. W ciąży tez nie jestem. Jak teraz będzie wyglądało zabezpieczenie? Czy już jestem zabezpieczona mimo, ze nie wzięłam 1 tabletki w 1 dzień miesiączki, tylko 2 dnia plamienia a biorę je regularnie czy zabezpieczona będę dopiero od 1 tabletki następnego opakowania ? Czy wgl w trakcie brania pierwszego opakowania teraz jestem zabezpieczona czy nie?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

tabletki Vines, tak jak większość pigułek antykoncepcyjnych, najlepiej jest rozpocząć pierwszego dnia krwawienia miesiączkowego, co zapewnia natychmiastową ochronę.

Rozpoczęcie ich w dowolnym dniu cyklu niestety nie zapewni odpowiedniej ochrony antykoncepcyjnej i trzeba będzie stosować dodatkowe zabezpieczenie najlepiej przez cały miesiąc ich stosowania. Pełne zabezpieczenie uzyska Pani podczas kolejnego opakowania tabletek antykoncepcyjnych Vines.

Odpowiedzi naszych ekspertów na podobne pytania znaleźć można poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-mozna-stosowac-tabletki-vines-w-srodku-cyklu,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-moge-zastosowac-tabletki-w-dowolnym-dniu,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/po-jakim-czasie-dzialaja-tabletki-antykoncepcyjne-jezeli-zazyje-sie-je-w-dowolnym-dniu-cyklu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.