Czy byłam już odpowiednio zabezpieczona?

Witam Biorę pierwsze opakowanie tabletek antykoncepcyjnych. Pierwszą pigułkę zabrałam w pierwszy dzień miesiączki (codziennie biorę o tej samej godzinie) Szóstego dnia stosowania tabletek kochałam się z chłopakiem bez dodatkowego zabezpieczenia. Czy byłam już zabezpieczona?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

tabletki antykoncepcyjne można rozpocząć brać w dowolnym momencie cyklu – w przypadku wzięcia pierwszej pigułki hormonalnej w pierwszym dniu cyklu (czyli pierwszego dnia menstruacji) teoretycznie ochrona jest zapewniona już od przyjęcia pierwszej tabletki. Jeśli zaś kobieta rozpocznie branie tabletek w innym momencie cyklu miesiączkowego, to wskazane jest zastosowanie dodatkowej ochrony przez 6 najbliższych dni od momentu przyjęcia pierwszej pigułki. Tutaj odnajdzie Pani więcej wskazówek dotyczących stosowania antykoncepcji hormonalnej: https://portal.abczdrowie.pl/jak-przyjmowac-tabletki-antykoncepcyjne.

Zatem jest Pani chroniona i nie musi Pani obawiać się ciąży. Proszę również zapoznać się z tą odpowiedzią na zadane pytanie: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/tabletki-antykoncepcyjne-po-raz-pierwszy-od-kiedy-zapewniaja-mi-ochrone-antykoncepcyjna.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.