Zapytaj lekarza

7 4 2 , 5 6 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Tabletki antykoncepcyjne po raz pierwszy - od kiedy zapewniają mi ochronę antykoncepcyjną?

Witam, po raz pierwszy zdecydowałam się na tabletki antykoncepcyjne, jestem w trakcie 3. tygodnia. Niby wszystko jak na razie jest w porządku, ale wyczytałam ostatnio na jednym z forów, że tabletki zaczynają działać dopiero po zażyciu pierwszego blistra. I teraz cała chodzę w stresie, mimo że w książeczce dołączonej do tabletek pisało, że tabletki zażyte pierwszego dnia okresu zabezpieczają od razu. Wydaje mi się, że gdyby tak nie było, to by tak nie pisano, a jednak cała się trzęsę ze strachu. I tak też zrobiłam, zażyłam tabletki w 1. dniu okresu a do stosunku doszło 4. dnia. Czy jest to możliwe, że mogłam zajść w ciążę? Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że żadna metoda nie jest w 100% skuteczna. Pozdrawiam, Ewa

KOBIETA ponad rok temu

Jak stosować prezerwatywy?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Ponieważ prawidłowo rozpoczęła Pani przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych (pierwszego dnia miesiączki), zaczęły one działać od razu. Oznacza to, że od pierwszego dnia stosowania zabezpieczają przed zajściem w ciążę. Nie musi się więc Pani obawiać, że czwartego dnia ich stosowania mogło dojść do zapłodnienia.

W Internecie można znależć mnóstwo nieprawdziwych informacji. W sprawie antykoncepcji powinna Pani zaufać swojemu lekarzowi i ulotce zamieszczonej w opakowaniu tabletek antykoncepcyjnych.

Jeszcze raz zaznaczam - tabletki zaczęła Pani stosować prawidłowo i już od pierwszego dnia zabezpieczają przed zajściem w ciążę.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy