Czy mogę być w ciąży, gdy biorę tabletki antykoncepcyjne?

Witam. Trochę jestem zaniepokojona, obawiam się, że mogę być w ciąży. Tabletki N*** biorę pierwszy raz, przedtem nigdy się nie zabezpieczałam biorąc tabletki. Dziś jest 13. dzień odkąd biorę tabletki, wczoraj i kilka dni wcześniej kochałam się z chłopakiem do konca. Teraz boję się, że mogę być w ciąży:( Czy to jest duże prawdopodobieństwo? Proszę o pomoc.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeżeli tabletki antykoncepcyjne zaczyna się przyjmować od pierwszego dnia okresu, skutecznie zabezpieczają przed ciążą od pierwszego dnia stosowania. Jeżeli branie tabletek rozpoczyna się między 2. a 7. dniem cyklu, skutecznie zabezpieczają przed ciążą od 8. dnia stosowania.

Jeżeli prawidłowo rozpoczęła Pani przyjmowanie tabletek (w pierwszych 7 dniach od wystąpienia miesiączki), tabletki już działały z pełną skutecznością podczas wymienionych stosunków. Tak więc nie powinna się Pani obawiać, że doszło do ciąży. Była Pani zabezpieczona.