Zapytaj lekarza

7 4 0 , 8 9 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy mogę być w ciąży, gdy biorę tabletki antykoncepcyjne?

Witam. Trochę jestem zaniepokojona, obawiam się, że mogę być w ciąży. Tabletki N*** biorę pierwszy raz, przedtem nigdy się nie zabezpieczałam biorąc tabletki. Dziś jest 13. dzień odkąd biorę tabletki, wczoraj i kilka dni wcześniej kochałam się z chłopakiem do konca. Teraz boję się, że mogę być w ciąży:( Czy to jest duże prawdopodobieństwo? Proszę o pomoc.

KOBIETA ponad rok temu

Pierwsza wizyta ginekologiczna przed antykoncepcją

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Jeżeli tabletki antykoncepcyjne zaczyna się przyjmować od pierwszego dnia okresu, skutecznie zabezpieczają przed ciążą od pierwszego dnia stosowania. Jeżeli branie tabletek rozpoczyna się między 2. a 7. dniem cyklu, skutecznie zabezpieczają przed ciążą od 8. dnia stosowania.

Jeżeli prawidłowo rozpoczęła Pani przyjmowanie tabletek (w pierwszych 7 dniach od wystąpienia miesiączki), tabletki już działały z pełną skutecznością podczas wymienionych stosunków. Tak więc nie powinna się Pani obawiać, że doszło do ciąży. Była Pani zabezpieczona.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy