Stosunek z chłopakiem - kiedy przestać brać tabletki antykoncepcyjne, by nie być w ciąży?

Witam. Od około 2,5 lat biorę tabletki antykoncepcyjne N***. Nie chcę już ich brać. Przedwczoraj kochałam się z moim chłopakiem. Teraz będę brała 11. tabletkę. Kiedy mogę przestać brać tabletki, żeby po tym stosunku nie zajść w ciążę? Czy muszę dokończyć opakowanie? Pozdrawiam!

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

nie powinna Pani przerywać przyjmowania tabletek przez kolejnych 7 dni. Jednak najlepiej w tej sytuacji dokończyć opakowanie i po 7-dniowej przerwie nie rozpoczynać kolejnego opakowania tabletek.

Pozdrawiam