Wzięłam dwa opakowania bez przerwy - co mam teraz zrobić?

Zaczęłam brać tabletki i nie zrobiłam przerwy, zupełnie zapomniałam a nie wiem co zrobić, zaczekać aż drugie opakowanie się skończy i zrobić przerwę?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Biorąc tabletki antykoncepcyjne można wybrać dwa lub trzy blistry bez robienia przerwy, nie tracąc ochrony antykoncepcyjnej. Fakt, że jest to Pani pierwsze opakowanie, nie zmienia tej zasady. Proszę dalej regularnie zażywać tabletki i po zakończeniu drugiego blistra zrobić zalecaną przerwę, przed trzecim blistrem. Proszę też nie przejmować się, jeśli pojawią się nieregularne krwawienia czy plamienia, które są bardzo prawdopodobne w tej sytuacji! Zarówno początek zażywania antykoncepcji jak i nierobienie przerwy sprzyjają bowiem ich pojawianiu się.

Pozdrawiam serdecznie!