Pominęłam tabletkę i nie zrobiłam przerwy - czy ochrona została zachowana?

Witam! Mam 23 lata. Jestem po przyjęciu dwóch opakowań tabletek antykoncepcyjnych. W pierwszym opakowaniu zapomniałam 2 tabletki w opakowaniu (i nie przyjęłam jej następnego dnia). Do współżycia doszło w pierwszy dzień teoretycznej przerwy między opakowaniami (teoretycznej bo w efekcie ze stresu doszłam do wniosku, że lepiej będzie jeśli wezmę dwa opakowania tabletek pod rząd - wraz z pierwszą tabletką nowego opakowania wzięłam dodatkową z pierwszego). W drugim tygodniu (czyli po połączeniu opakowań w 5. tygodniu ogółem) drugiego opakowania - tj. 8 dnia (29 dnia brania tabletek) zapomniałam przyjąć tabletkę i wzięłam ją razem z tabletką z 9 (30 dnia). Obecnie jestem w 4tym dniu 7dniowej przerwy po drugim opakowaniu i zamiast miesiączki zaobserwowałam gęstą, białą śluzowatą wydzielinę. Czy istnieje prawdopodobieństwo tego, że jestem w ciąży? (tabletki przyjmowałam ok. 22- 23, rzadko 24). Dodam jeszcze, że po tym pierwszym współżyciu o którym wspomniałam, po 10 i 15 dniach zrobiłam test ciążowy, który wówczas wykluczył ciąże. Czy zatem mogło dojść do zapłodnienia podczas przyjmowania drugiego opakowania tabletek antykoncepcyjnych?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
W tej sytuacji koniecznie należy wykluczyć ciążę. Proponuję wykonanie testu ciążowego. Gdyby wynik był negatywny może Pani po 7-dniowej przerwie rozpocząć kolejne opakowanie tabletek antykoncepcyjnych.  W przypadku braku krwawienia podczas kolejnej przerwy konieczna będzie konsultacja ginekologiczna.

Pozdrawiam