Czy mogę wcześniej zacząć 7-dniową przerwę w braniu tabletek antykoncepcyjnych?

Do końca opakowania mam jeszcze 3 tabletki, ale bardzo ale zależy mi na tym, żeby wcześniej dostać okres... Czy mogę skończyć opakowanie 3 dni wcześniej i zrobić przerwę? Jeśli tak to po ilu dniach mam zacząć brać tabletki?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Niestety, zastosowanie przerwy w przyjmowaniu tabletek na czas krwawienia wcześniej niż to wynika ze użycia wszystkich tabletek z opakowania może wiązać się ze zmniejszeniem skuteczności antykoncepcyjnej.

Jeśli nie jest to pierwsze opakowanie tabletek antykoncepcyjnych to możliwe jest opuszczenie przerwy na czas krwawienia i zastosowanie po zakończeniu jednego opakowania od razu następnego, wówczas krwawienie nie nastąpi po obecnym opakowaniu, ale dopiero po zakończeniu następnego. W tej sytuacji skuteczność antykoncepcyjna zostanie zachowana.