Czy krwawienie z odstawienia może pojawiać sie w różnych dniach?

Witam, mam na imię Ania i mam 20 lat od 4 miesięcy. Stosuję tabletki antykoncepcyjne. Pierwsze 2 opakowania to były tabletki M....(krwawienie dostawałam w 4 dniu przerwy), następnie zmieniłam tabletki na słabsze K... Przy pierwszym opakowaniu tych tabletek dostałam krwawienie również 4 dnia przerwy, ale późnym wieczorem, teraz po skończeniu 2 opakowania K... dostałam krwawienie 3 dnia przerwy. Mam pytanie, czy tak może się zdarzyć, czy powinnam się martwić?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Krwawienie z odstawienia zwykle rozpoczyna się w 2 lub 3 dniu tygodnia przerwy. Zazwyczaj też regularnie co miesiąc pojawia się tego samego dnia. Ponieważ jednak człowiek jest bardzo skomplikowanym organizmem i działają na niego różne czynniki środowiskowe, może czasem reagować nieco inaczej. Oznacza to, że krwawienie może być co miesiąc nieco inne - raz obfitsze, raz bardziej skąpe, krótsze, dłuższe, nawet może się zdarzyć, ze nie wystąpi wcale.