O czym świadczy wcześniejsze wystąpienie krwawienia podczas brania tabletek?

Witam! Od 2 lat, w tamtym roku miałam przerwę ok. 3 miesięcy, od pół roku znów biorę te same tabletki. Nigdy nie zdarzyło mi się zapomnieć tabletki, zażywam je ze zgodnie ze wskazówkami lekarza i ulotką. Dziś biorę ostatnią tabletkę, lecz zauważyłam, że od rana mam malutkie plamienie, tak jakbym jutro już miała dostać okres, a zazwyczaj dostaje w 4. dniu 7dniowej przerwy, miesiąc temu dostałam dnia 3., a teraz jakbym miała jutro, czy to coś niepokojącego?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Krwawienie najczęściej pojawia się w 2-3 dniu 7dniowej przerwy. Nie jest to jednak reguła. Zmiana dnia wystąpienia krwawienia nie jest niczym niepokojącym. Najistotniejsze, że się pojawia. Jeżeli faktycznie przestrzegała Pani wszystkich zasad prawidłowego stosowania tabletek to nie ma powodu do obaw.
Pozdrawiam