Tabletki antykoncepcyjne - przerwa w braniu

Witam:) W poniedziałek o 19.00 wzięłam ostatnią tabletkę z bistra. Muszę dodać, że przy pierwszym i drugim opakowaniu miałam ataki bulimiczne, lecz już byłam u psychologa i aktualnie przez ponad tydzień nie mam ataków. Dokończyłam tamto opakowanie, chociaż i tak zabezpieczenie nie działało i nie wiem czy powinnam zacząć brać nowe opakowanie, tak jak pierwsze się zaczyna, przez ataki bulimiczne czy też kontynuację, czyli zrobić 7 dniową przerwę i we wtorek o 19.00 przyjąć pierwszą tabletkę. Plamienie z odstawienia wystapiło normalnie w 3 dniu, bez tabletki, tak jak w ostatnim miesiącu. Mój lekarz uznał, że powinnam zrobić kontynuację z 7 dniową przerwą, tylko przez kolejne 7 dni stosować dodatkowe zabezpieczenie, ale chciałam zasięgnąć innej opini, gdyż nie jestem pewna czy do dobre rozwiązanie. A i czy to dobrze, że dostaje plamień przy 3 niu a nie 4 bez tabletki? Bardzo proszę o odpowiedź i dziękuję z góry za pomoc:)

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry!

Uważam, że powinna Pani stosować antykoncepcję tak jak do tej pory, czyli z 7 dniową przerwą, a ósmego dnia rozpocząć nowe opakowanie.

Ważne jest by pamiętała Pani, że jeżeli będą występowały wymioty antykoncepcja może nie być skuteczna. Wtedy należy stosować dodatkowe zabezpieczenie.

Jeżeli chodzi o krwawienie z odstawienia to zazwyczaj pojawia się ono 2 lub 3 dniu odstawienia. Czasami może pojawiać się poźniej co nie jest niczym niepokojącym.

Najważniejsze w doustnej antykoncepcji hormonalnej jest bezwzględne przestrzeganie zasad jej stosowania by mieć pewność, iż ochrona jest skuteczna.

Pozdrawiam!