Zamiana krążka dopochwowego na tabletki antykoncepcyjne

Stosowałam metodę antykoncepcyjną w postaci krążków N***, teraz chciałam zmienić je na tabletki. Dzisiaj mam 1 dzień plamienia z odstawienia, lecz nie mam jak zakupić tabletek. Czy jak zażyję tabletkę w 2 dniu miesiączki, czy skuteczność tabletek będzie odpowiednia, czy będę musiała czekać 7 dni i czy będzie ona osłabiona?

Redakcja abcZdrowie

W przypadku zamiany jednego złożonego środka do antykoncepcji hormonalnej, na inny także złożony nie należy przekraczać przerwy wynikającej ze schematu dawkowania dotychczas stosowanego preparatu. Zatem jeśli przyjmie Pani pierwsza tabletkę przed upływem 7 dniowej przerwy, skuteczność antykoncepcji hormonalnej zostanie zachowana.