Zamiana krążka antykoncepcyjnego na tabletki. Jak to zrobić?

Przez ostatni rok zażywałam tabletki antykoncepcyjne. W tym miesiącu zdecydowałam się jednak na wypróbowanie krążka. Zaaplikowałam go po 7-dniowej przerwie, niestety jego działanie nie do końca mi odpowiada dlatego wolałabym wrócić do tabletek. Nie wiem jednak jak należy to zrobić. W tą środę powinnam usunąć krążek i nie wiem czy od razu przyjąć tabletkę, czy zachować 7-dniową przerwę? Z góry dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Zwykle stosuje Pani przerwy 7-dniowe, ale przy zmianie z systemu dopochwowego na tabletki antykoncepcyjne nie można postąpić tak i tym razem. Jeśli w środę wyjmie Pani krążek, proszę pierwszą tabletkę przyjąć w tę samą środę lub maksymalnie we czwartek. Tabletkę powinno się wziąć w dniu usunięcia krążka lub najpóźniej następnego dnia. Wtedy nie trzeba używać dodatkowego zabezpieczenia, gdyż działanie antykoncepcyjne jest zachowane.

Pozdrawiam.