W jaki sposób tabletki zmienić na krążek?

Witam. W chwili obecnej stosuje antykoncepcję hormonalną (tabletka antykoncepcyjna zawierająca dwa hormony). Lekarz przepisał mi antykoncepcyjny pierścień. Proszę o wskazówkę kiedy umieścić pierwszy pierścień w organizmie? Czy mam robić 7-dniową przerwę po skończeniu opakowania tabletek i 8 dnia bez względu na to czy skończy się krwawienie, czy nie, umieścić pierścień w pochwie? Czy antykoncepcja będzie zachowana? A może nie robić przerwy 7-dniowej?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

W przypadku zmiany jednego preparatu na drugi, także złożony należy zachować przerwę wynikającą ze schematu dawkowania. Oczywiście, jeżeli nie chce Pani zakładać krążka w trakcie krwawienia może Pani założyć go w dzień po zakończeniu blistra, pomijając przerwę. Najważniejsze, by przerwa nie trwała dłużej niż 7 dni.

Pozdrawiam