Brak krwawień z odstawienia tabletek

Po 2 miesiącach brania tabletek antykoncepcyjnych bez 7dniowej przerwy, (ponieważ ominęłam tabletke w 3 tyg) chce przejść na plastry. Problem w tym, ze powinnam przykleić plaster w 1 dniu krwawienia, które nie występuje. Co mam zrobić jeśli krwawienie się nie pojawi? I dlaczego nie wystąpiło?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Rozumiem, że jest Pani w trakcie 7 dniowej przerwy po przyjęciu ostatniej tabletki. Jeśli tak, proszę cierpliwie poczekać na krwawienie. Jeśli się nie pojawi, plaster proszę przykleić max po 7 dniach przerwy, tj. ósmego dnia.