Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 1 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Brak krwawienia z odstawienia - co robić?

Ostatnio dostałam po dwóch miesiącach okres z obfitym plamieniem i bardzo silnymi bólami brzucha. Dostałam tabletki antykoncepcyjne D****. We wtorek skończyłam brać pierwsze opakowanie, po czym odbył się stosunek.Jest sobota, a ja nie mam nawet plamienia, tylko silne bóle brzucha. Czy powinnam od wtorku brać kolejne opakowanie, jeśli okres nie wystąpi?

KOBIETA ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy serdecznie!

Jeżeli pierwsze opakowanie preparatu hormonalnego wzięła Pani zgodnie z ulotką, pierwszego dnia miesiączki, a następnie wszystkie tabletki były przyjęte zgodnie z zaleceniami, jest Pani chroniona przed ciążą również w okresie 7-dniowej przerwy. Brak krwawienia 4 dnia przerwy może oznaczać, że po prostu jeszcze się nie rozpoczęło. Wprawdzie klasycznie krwawienie powinno pojawić się 2 lub 3 dnia przerwy, aczkolwiek u niektórych kobiet pojawia się nawet 5 czy 6 dnia i jest to zupełnie prawidłowa sytuacja. Proszę zatem cieprliwie poczekać. Gdyby jednak krwawienie się nie pojawiło, warto byłoby skonsultować się z lekarzem i wykluczyć ciążę.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy