Brak okresu po rozpoczęciu drugiego opakowania tabletek - co robić?

Miesiąc temu po raz pierwszy zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne. Przyjmowałam je regularnie, okres był ok. Podczas tygodniowej przerwy miałam lekkie, trzydniowe krwawienia. W dzień, w który miałam dostać okres zaczęłam przyjmować drugie opakowanie. Jutro mijają dwa tygodnie i okresu dalej nie ma, na dodatek źle się czuję. Robiłam dzisiaj test - w ciąży nie jestem. Czy to wina złego doboru tabletek?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Podczas przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych powinno się pojawić krwawienie z odstawienia w czasie siedmiodniowej przerwy. Ma ono różne nasilenie. Czasami krwawienie nie występuje. W takiej sytuacji zawsze należy wykluczyć ciążę.

W Pani przypadku krwawienie to trwało trzy dni i było nieduże. Ponadto mogą się pojawić plamienia śródcykliczne. Zazwyczaj występują one po przyjęciu trzech, czterech opakowań tabletek. Natomiast miesiączka w czasie przyjmowania tych tabletek nie występuje, datego nie ma Pani powodów do niepokoju.

Pozdrawiam!