Opóźnienie okresu po rozpoczęciu drugiego opakowania tabletek Levomine

Okres się spóźnia po zaczęciu drugiego opakowania Levomine Witam , miesiąc temu , w pierwszy dzień okresu zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne Levomine , potem tydzień przerwy tak jak jest zalecane a , w poniedziałek (tj) 4 dni temu zaczęłam drugie opakowanie . Owszem w trakcie tygodniowej przerwy miałam krwawienie ,ale to chyba było te z odstawienia , a teraz nie dostaję okresu już 4 dzień ..czy mogę być w ciąży ?czy są jakieś inne powody ?

Witam. Podczas stosowania doustnej antykoncepcji nie występuje klasyczny okres. Zamiast niego pojawia się krwawienia z odstawienia - podczas 7 dniowej przerwy. Nie ma powodów do niepokoju. Jeśli stosowała Pani tabletki regularnie ryzyko ciąży jest minimalne.