Dostałam okres na drugi dzień po odklejeniu trzeciego plastra. Czy powinnam szybciej rozpocząć kolejny cykl?

Witam. W poniedziałek późnym wieczorem odkleiłam trzeci plaster E***, zaś już rano po przebudzeniu dostałam okres z odstawienia. Zawsze wiem, że okres dostaje się na 3. bądź 4. dzień. Czy przez to, że dostałam go tak szybko, to nie muszę zmieniać dnia naklejenia pierwszego plastra? Proszę o radę.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Dzień wystąpienia krwawienia z odstawienia nie ma wpływu na datę rozpoczęcia kolejnego opakowania. Powinna Pani nakleić nowy plaster jak zwykle po 7-dniowej przerwie.