Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 2 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy zmiana tabletek na inne może spowodować brak okresu?

Witam. Mam 23 lata, od 4 lat współżyję z partnerem. Zabezpieczaliśmy się do tej pory poprzez moje zażywanie tabletek hormonalnych H*******. Wiem, że tabletki są jednym z najlepszych, chociaż nie 100% zabezpieczeniem przed ryzykiem ciąży, ale dodatkowo też stosujemy prezerwatywy. Miesiączki przez tabletki miałam regularne i to bardzo, bo dostawałam zawsze w niedzielę, tj. w 3 dniu przerwy. Ostatnio miałam 4 dnia czyli w poniedziałek. Po ostatniej menstruacji, zmieniłam tabletki H******* na D****. Zażyłam je po 7 dniowej przerwie po ostatnich tabletkach H******* i po 21 tabletkach z D**** powinnam dostać okres, jest już koniec 4 dnia i nic. Współżyłam z partnerem w ciągu miesiąca 2 razy, z prezerwatywami dodatkowo, więc nie wiem o co chodzi. Strasznie się stresuję i nie wiem co mam robić, gdy okres się w ogóle nie pojawi? Zażywać kolejne opakowanie? Czytałam na forum, że jedna dziewczyna raz nie miała w ogóle okresu, dopiero po kolejnym opakowaniu wystąpiło krwawienie. Czy to normalne przy zmianie tabletek? Proszę o odpowiedź.

KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Naturalne metody unikania ciąży

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Jeśli krwawienie z odstawienia nie rozpocznie się do końca siedmiodniowej przerwy, należy przed rozpoczęciem kolejnego opakowania wykonać test ciążowy. Po uzyskaniu wyniku ujemnego można rozpocząć nowe opakowanie.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy