Jaka jest skuteczność tabletek antykoncepcyjnych po wymiotowaniu?

Witam, wymiotowałam ok 2,5 h po zażyciu ostatniej tabletki antykoncepcyjnej (21). Aktualnie jestem w 6 dniu 7 dniowej przerwy. Kiedy powinnam rozpocząć kolejne opakowanie tabletek? Jest to moj pierwszy miesiąc zażywania tabletek "Loette 28". Wcześniej nie stosowałam antykoncepcji hormonalnej. Jaka jest skuteczność tabletek w okresie tych 7 dni? Współżyłam w 4 i 5 dniu bez zapezpieczenia dodatkowego, po krwawieniu. Czy powinnam przyjąć tabletkę 72h, dla pewności?

Lek. Katarzyna Szymczak

Skuteczność może być obniżona, skoro zrobiła panie przerwę następne opakowanie sugeruję zacząć normalnie po 7 dniach przerwy, i teraz dodatkowo się zabezpieczać. Na tabletkę "po " jest już za późno.
Pozdrawiam