Kiedy po skończeniu pierwszego opakowania tabletek antykoncepcyjnych mogę się bezpiecznie kochać?

Witam! Dzisiaj mija 4. dzień pierwszej przerwy w braniu tabletek M***. Zastanawiam się, po ilu tabletkach z drugiego opakowania będę mogła bezpiecznie współżyć? Proszę o szybką odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Jeśli przyjmowała Pani pierwsze opakowanie prawidłowo (nie pominęła żadnej tabletki), to działanie antykoncepcyjne rozciąga się także na okres przerwy między poszczególnymi opakowaniami. Po rozpoczęciu drugiego opakowania (ale we właściwym czasie) nie są konieczne dodatkowe metody antykoncepcyjne, gdyż skuteczność antykoncepcji zostaje zachowana.