Mój pierwszy blister tabletek antykoncepcyjnych - kiedy mogę spokojnie się kochać?

Mam nurtujący problem. Mój chłopak nie może się doczekać, aż zacznę blister, niestety ja mam obawy, czy od razu można się kochać bez prezerwatyw. To są moje pierwsze tabletki, nigdy jeszcze ich nie stosowałam. Nie choruję na nic poważnego. Mam pytanie. Czy od momentu brania pierwszych tabletek jestem już chroniona przed ciążą? Kiedy mogę spokojnie zacząć współżycie?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeżeli przyjmie Pani pierwszą tabletkę antykoncepcyjną w ciągu 24 godzin od wystąpienia miesiączki (pierwszego dnia cyklu), działanie antykoncepcyjne pojawi się od razu. Oznacza to, że już od pierwszego dnia stosowania antykoncepcji hormonalnej można współżyć bez dodatkowego zabezpieczenia.

Jeżeli pierwsza tabletka zostanie przyjęta później, między 2. a 7. dniem cyklu, przez pierwsze 7 dni stosowania antykoncepcji trzeba korzystać z dodatkowego zabezpieczenia (np. prezerwatyw). 8. dnia można już współżyć bez dodatkowego zabezpieczenia.