Czy infekcja mogła osłabić działanie tabletek antykoncepcyjnych?

Witam. Biorę tabletki od pół roku. Nigdy nie pominęłam żadnej tabletki i nie miałam dużych poślizgów (raz o 12 h ale okres dostałam normalnie) Więc, w sobotę kończę brać opakowanie i zawsze w czwartek tuż po przebudzeniu dostaję okres. Dzisiaj nic, nic mnie nie boli, żadnych objawów, żeby miała przyjść, kompletny brak! Kochamy się z chłopakiem jakoś tak 2 razy na tydzień i nie kończy we mnie tylko na brzuchu. Ostatnio byłam trochę przeziębiona i się nie kochaliśmy, ale jak się wyleczyłam to uprawialiśmy seks, jak zwykle nie skończył we mnie. Czy to może być ciąża? Nie brałam żadnych tabletek obniżających działanie. W niedzielę mam zacząć kolejne opakowanie i tak się zastanawiam, czy mogę? Proszę o odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Jeśli krwawienie z odstawienia nie wystąpi do czasu rozpoczęcia kolejnego opakowania, należy wykonać test ciążowy. Ciężkie infekcje, przebiegające z wysoką gorączką mogą obniżać skuteczność tabletek antykoncepcyjnych. Stąd zaleca się w trakcie ich trwania i 7 dni po zakończeniu stosować barierowe metody antykoncepcji.