Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 1 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego boli mnie brzuch w trakcie przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych?

Witam, tabletki antykoncepcyjne przyjmuję od dwóch lat. Na początku byłam bardzo zadowolona, gdyż zmniejszyły prawie do zera dolegliwości związane z okresem. Ostatnio jednak znowu zaczęły boleć mnie piersi i brzuch. Najgorzej jednak się martwię tym, że brzuch boli mnie nadal, tak właśnie jak przed okresem i to dosyć mocno, a jestem w pierwszym tygodniu kolejnego opakowania tabletek (dzisiaj biorę piątą tabletkę). Czy to niepokojące? Z czego to może wynikać? Raczej nie pominęłam żadnej tabletki. Krwawienie z odstawienia wystąpiło jak zawsze. W czerwcu wzięłam jedną tabletkę mniej. Wyniknęło to z tego, iż jedna mi gdzieś spadła jak ją miałam wziąć, więc wzięłam następną z blistra. Nie przyjęłam 21 tabletki, ale przerwę zrobiłam 7-dniową, jak zawsze. Do tej pory kończyłam opakowanie w piątek, a zaczynałam w następną sobotę, krwawienie występowało w środę. Teraz w związku z mniejszą liczbą tabletek opakowanie skończyłam w czwartek, a nowe rozpoczęłam w następny piątek, krwawienie wystąpiło dzień wcześniej. Wydaje mi się, że zrobiłam wszystko prawidłowo i byłam zabezpieczona? Ryzyko ciąży nie wystąpiło? Bo czytałam, że na początku ciąży brzuch czasami boli, jak przy okresie.

KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Jak stosować prezerwatywy?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Skoro tak silne bóle brzucha dotąd nie wystepowały a nie zmieniła Pani niczego w przyjmowaniu tabletek niezbędna będzie wizyta u ginekologa (w możliwie najkrótszym czasie).

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy