Skuteczność drugiego opakowania tabletek antykoncepcyjnych przyjmowanych regularnie

Witam :) Nie znalazłam informacji na ulotce dlatego zwracam się z pytaniem tuta. Jestem po pierwszym opakowaniu tabletek antykoncepcyjnych i po 7 - dniowej przerwie i 8 dnia czyli wczoraj zaczęłam kolejne opakowanie. Tabletki brałam zawsze regularnie i żadnej nie pominęłam. Czy skuteczność antykoncepcji jest zachowana i mogę się kochać bez dodatkowego zabezpieczenia już na początku drugiego opakowania? Z góry dziękuję serdecznie za odpowiedzi.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Jeśli stosuje Pani antykoncepcję regularnie oraz nie zaszły okoliczności mogące osłabić działanie tabelek (np. wymioty, biegunka) to występuje pełna ochrona przed ciążą. W razie wątpliwości proszę skonsultować się z ginekologiem.