Przyjmowanie antybiotyku a skuteczność tabletek antykoncepcyjnych

Witam! W pierwszym dniu ostatniego cyklu byłam zmuszona wziąć antybiotyk (Amoxicilline dwa razy na dobę przez 5 dni). Nie zrobiłam przerwy, tylko w kilka godzin po przyjęciu antybiotyku przyjęłam tabletkę (Yasmine). Zabezpieczaliśmy się z partnerem od tego momentu prezerwatywą (tak jak napisano w ulotce, w trakcie przyjmowania antybiotyku i tydzień po nim), jednak 2 dni po skończeniu przyjmowania antybiotyku prezerwatywa zsunęła się (wydaje nam się, że zareagowaliśmy szybko, byłam w pozycji pionowej, więc raczej nie doszło do wylania spermy, ale pewności nie ma). Nadal, do końca drugiego tygodnia zabezpieczaliśmy się dodatkowo prezerwatywą. Teraz kończę opakowanie moich tabletek i na 3 dni przed spodziewanym okresem pojawiło się dość spore brunatne plamienie. Moje pytanie dotyczy kwestii następnego opakowania. Czy tak jak mówi ulotka (jeżeli okres jednoczesnego przyjmowania innych leków obejmuje również przerwę między opakowaniami preparatu Yasmin, kolejne opakowanie należy rozpocząć bez zwykle stosowanej 7-dniowej przerwy), powinnam zacząć nowe opakowanie czy jednak zrobić przerwę? Czy nadal jestem chroniona?

Witam serdecznie!
Opisywane plamienie może być objawem obniżenia skuteczności preparatu. Z Pani opisu wynika jednak, iż przez zdecydowaną większość dni minionego miesiąca stosowała Pani dodatkowe metody zabezpieczenia, co istotnie obniża ryzyko zapłodnienia.
Z Pani opisu wynika, iż przez cały trzeci tydzień blistra przyjmowała Pani tabletki regularnie. Jeśli faktycznie tak było, to nie ma wskazań do rezygnowania z 7-dniowej przerwy. Jeśli w trzecim tygodniu blistra doszło do zadziałania czynników mogących osłabić skuteczność preparatu warto rozpocząć nowe opakowanie bez wykonywania wspomnianej przerwy.
Pozdrawiam