Zmiana tabletek a dziwna wizyta u ginekologa

Ginekolog przepisał mi D***, podczas gdy ostatnie 3 miesiące stosowałam tabletki schematu 24+4. Zalecił także aby skończyć opakowanie leku o schemacie brania 24+4 , z różowych tabletek zrobić 7 dni przerwy i zacząć D***. Dostałam okres, który trwał przez 23-25 dzień stosowania leku 24+4 (dwie różowe jeden, dzień pusty) i drugi z odstawienia 4 dnia przerwy siedmiodniowej. D*** zaczęłam (5 dnia drugiego okresu) po siedmiodniowej przerwie. Teraz biorę D*** już 6 dni. Jak długo nie jestem zabezpieczona? Ulotka nie mówi żeby robić 7 dni przerwy, więc nie mam pojęcia. Dodam, że 4 miesiące temu miałam torbiel na jajniku usuwaną laparoskopowo, jeśli to ma jakiekolwiek znaczenie w decyzji mojego lekarza aby zrobić mi 7 dniową przerwę. Dziękuje za odpowiedź. Pozdrawiam. P.S. Nowy lek jest silniejszy od poprzedniego.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Pani lekarzowi niewątpliwie chodziło o wykonanie 7 dniowej przerwy, ale licząc od ostatniej aktywnej tabletki, tj 4 tabletki nieaktywne + 3 dni bez tabletki.
Jak rozumiem, postąpiła Pani inaczej. W tej sytuacji (jeśli nie zaszła Pani w ciążę podczas przerwy), ochrona będzie pełna po 7 regularnie zażytych nowych tabletkach.