Przerywane plamienie z odstawienia

Justyna 23 lata, dziewczyna. Mam nietypowy problem. Biorę tabletki antykoncepcyjne już 3 lata. W dzień sylwestra to jest 31 grudnia dostałam grypy jelitowej i zwymiotowałam tabletkę, na następny dzień zwymiotowałam kolejną, następnych 2 wcale nie wzięłam, po czym 4 kolejne wzięłam, ponieważ tyle mi zostało do końca opakowania. Następnie zrobiłam 7 dniową przerwę, tak jak normalnie co miesiąc. Po tej przerwie zaczęłam brać kolejne opakowanie. Okres dostałam juz w momencie, kiedy nie wzięłam 4-tej tabletki. Cały czas był kiedy kończyłam opakowanie. Później w czasie przerwy na 2 dni się skończył i po 2 dniach pojawiło sie plamienie. W momencie, kiedy wzięłam pierwsza tabletkę kolejnego opakowania plamienie ustało. Nie mam pojęcia czy tabletki w tym momencie działają? Jeśli nie to co mam teraz robić? Wiem, że to bardzo zakręcone ale liczę na szybką odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Nie była Pani zabezpieczona w pierwszej połowie stycznia, w czasie siedmiodniowej przerwy oraz na początku styczniowego blistra. Jeśli wtedy współżyła Pani bez zabezpieczenia, to proszę wykonać test ciążowy. Obecnie, jeśli nie doszło do zapłodnienia, jest już Pani w pełni chroniona przed ciążą. Nie do końca rozumiem chronologię krwawień, ale to normalne, że przy tak nieregularnym zażywaniu tabletek może dojść do zaburzenia krwawień. Z czasem sytuacja się unormuje.

Pozdrawiam serdecznie!