Czy opuszczenie 7-dniowej przerwy jest dopuszczalne?

Witam na początku listopada miałam grypę żołądkową i zwymiotowałam tabletkę po 2 godzinach od jej wzięcia. Ponieważ nie miałam pewności czy się wchłonęła postanowiliśmy z chłopakiem nie kochać się do końca opakowania i mojego okresu, dopiero po paru dniach rozpoczęcia kolejnego opakowania. Niestety w czwartek (25.11.10) wzięłam ostatnią tabletkę i dopiero w piątek (3.12.10) powinnam zacząć kolejne opakowanie, a pomyliłam się i zaczęłam je już 26.11.10. Czy jestem zabezpieczona i możemy się spokojnie kochać, czy poczekać ok. 4 tyg. jak skończę to opakowanie, dostanę okres i zacznę kolejne? Bardzo dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Cały czas jest i będzie Pani zabezpieczona przed ciążą. Nawet jeżeli wystąpią nieplanowane krwawienia, które czasem towarzyszą braniu dwóch opakowań bez przerwy, będzie Pani zabezpieczona przez tabletki. Branie dwóch opakowań tabletek bez robienia przerwy jest często praktykowane przez kobiety chcące przesunąć krwawienie w czasie z powodu wyjazdu, wakacji, itp. i dopuszczane przez producentów tabletek.

Pozdrawiam serdecznie!