Zapomniałam wziąć tabletki na wyjazd, zrobiłam przerwę. Kiedy znów będę zabezpieczona?

Witam serdecznie! Proszę o radę. Przyjmuję Y***. Po 7-dniowej przerwie zaczęłam nowe opakowanie-wzięłam 3 tabletki i reszty zapomniałam zabrać na wyjazd. Stwierdziłam, że najlepiej będzie, jeśli ponownie zrobię 7-dniową przerwę, a po niej dalej zacznę brać pigułki z rozpoczętego opakowania. Czy słusznie zrobiłam? Czy dostanę okres i po 7 dniach przerwy znowu będę zabezpieczona? Pozdrawiam!

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Nie zrobiła pani "dobrze", ale z tego co zrozumiałam, to nie miała Pani wyjścia. W tej chwili nie jest Pani zabezpieczona. Jeżeli po tygodniu przerwy zacznie Pani brać tabletki, to będzie Pani zabezpieczona dopiero po siedmiu wziętych tabletkach, czyli za dwa tygodnie. Zalecam stosować obecnie dodatkowe zabezpieczenie (prezerwatywy). Trudno powiedzieć kiedy i czy w ogóle dostanie Pani krwawienia z odstawienia po wzięciu trzech tabletek.

Pozdrawiam serdecznie!