Przesuwanie miesiączki tabletkami Rigevidon

Witam. Biorę tabletki antykoncepcyjne Rigevidon. Chce przesunąć okres z powodu ważnego wyjazdu. Czy lepszym rozwiązaniem będzie nie wzięcie 4 ostatnich tabletek z opakowania czy nie robiąc 7 dniowej przerwy zacząć następne opakowanie i po tygodniu odstawić aby krwawienie wystąpiło? Czy będę w tym czasie zabezpieczona?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję przyjmować kolejne opakowanie bez 7 dniowej przerwy i po tym opakowaniu zrobić przerwę. Co do zabezpieczenia to sądzę, że będzie zabezpieczenie tak jak zwykle w tabletkach antykoncepcyjnych. Proponuję jeszcze dokładnie zapoznać się z ulotką konkretnego preparatu, tam również będzie napisane jak postępować.