Tabletki antykoncepcyjne - jak mam je przyjmować?

Witam. Dopiero zaczynam stosować tabletki antykoncepcyjne i chciałam dowiedzieć się o tym czegoś więcej. Moja ginekolog kazała mi zacząć je brać 4 dnia miesiączki, ze względu na moje 32-34 dniowe cykle. Czy oprócz tego należy stosować jakieś dodatkowe zabezpieczenie? Czy po zażyciu całego pierwszego opakowania należy zrobić normalną 7-dniową przerwę i rozpocząć następne opakowanie?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Jeżeli zacznie Pani przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych od 4 dnia cyklu to przez kolejne 7 dni konieczne jest dodatkowe zabezpieczenie np. prezerwatywa.
Nie wiem jak preparat przepisał Pani ginekolog. Dlatego nie potrafię odpowiedzieć czy należy stosować 7 dniową przerwę. Proszę zapoznać się z ulotką informacyjną leku. Tam będzie ta kwestia wyjaśniona.

Pozdrawiam