Czy przesunięcie okresu tabletkami jest szkodliwe?

Witam! Jeżeli nie wiedząc czy to okres czy tylko plamienie. Nie miałam możliwości sprawdzenia, ponieważ przez ostatnie miesiące mój cykl nie był regularny wypadał co dwa tygodnie czasami normalnie co miesiąc, przez ostatnie dwa tygodnie przyjmowałam także antybiotyki, ponieważ miałam grzybicę pochwy. (Przypuszczam, że było to tylko plamieni,e więc źle rozpoczęłam ich branie) wzięłam 1 tabletkę antykoncepcyjną Y*** i kontynuowałam branie, jestem przy 21 tabletce z pierwszego blistra i wypada przerwa. (Oczywiście przez cały ten czas zabezpieczałam się dodatkowo i o możliwości ciąży nie ma mowy). Przez cały ten czas przyjmowania tabletek nie miałam okresu ani żadnych plamień. Nie wiem od kiedy mogę zacząć współżyć i kiedy będę w pełni zabezpieczona? Czy w czasie tej przerwy już zabezpieczenie będzie pełne? Wyjeżdżam nad morze i przerwa wypada mi na cały wyjazd. Czy nie mogę jej przesunąć?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry!

Myślę, że jak najbardziej może Pani przesunąć przerwę czyli połączyć dwa opakowania.
Jeżeli chodzi o ochronę to po zakończonej antybiotykoterapii zaleca się stosowanie dodatkowego zabezpieczenia przez następnych 7 dni. Po tym czasie ochrona powinna być całkowita.

Jeżeli jednak nie jest Pani pewna czy przyjęła pierwszą tabletkę, pierwszego dnia miesiączki zalecałabym przez kolejny miesiąc stosować dodatkowe zabezpieczenie. Wtedy cykl powinien się uregulować i ochrona antykoncepcyjna będzie pełna.

Pozdrawiam!