Czy możliwe jest przesunięcie terminu okresu za pomocą antykoncepcji?

Dzień dobry. Mam tabletki antykoncepcyjne o nazwie "Aktywia" czy jak wezmę je 2 tygodnie przed planowanym okresem to przesunę ten okres ? Mam wyjazd I zależy mi na tym żeby przesunąć okres przynajmniej o 7 dni. Już tak kiedyś raz zrobiłam i mi się udało więc wiem że można. Wiem że się tak nie powinno robić ale proszę o odpowiedź czy uda mi się przesunąć ten okres tymi właśnie tabletkami????

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

istnieje prawdopodobieństwo, że uda się Pani przesunąć okres tabletkami antykoncepcyjnymi, przyjmując je dwa tygodnie przed terminem spodziewanej miesiączki, jednak nikt nie da Pani takiej pewności.

Należy również liczyć się z możliwością wystąpienia działań niepożądanych, takich jak krwawienia bądź plamienia śródcykliczne, które mogą być nasilone zwłaszcza w pierwszych miesiącach stosowania doustnej antykoncepcji hormonalnej.

Ponadto rozpoczęcie opakowania tabletek w dowolnym dniu cyklu nie zapewni Pani ochrony antykoncepcyjnej. Ginekolodzy oraz producenci tabletek zalecają przyjęcie pierwszej tabletki w pierwszym dniu krwawienia miesiączkowego.

Odpowiedzi naszych ekspertów na podobne pytania znajdują się poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-przesunac-okres-pojedynczym-opakowaniem-tabletek-antykoncepcyjnych,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/szanse-na-przesuniecie-okresu-na-czas-wyjazdu,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-moge-przesunac-miesiaczke-za-pomoca-tabletek.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.