Czy w ten sposób mogę przesunąć miesiączkę?

Witam ,mam pytanie ponieważ chciałabym przesunąć miesiączkę z sierpnia, dostałam tabletki antykoncepcyjne,ale chciałabym dopytać czy zamiast 3 opakować mogę wybrać jedno i przesunac tym samym miesiączkę do połowy miesiąca,na tym mi zależy żeby dostac ja po 10 15 sierpnia,a nie około 5:) czy mogę wybrać jedno opakowanie , tabletki Vines . Pozdrawiam
KOBIETA, 27 LAT 11 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

teoretycznie może Pani postąpić w ten sposób, ale w praktyce nie jest to polecane. Rozumiem, że lekarz, który przepisał Pani tabletki antykoncepcyjne wspomniał o konieczności przyjęcia trzech opakowań.

Zaproponował Pani takie rozwiązanie, ponieważ w pierwszych trzech miesiącach stosowania tabletek skutki uboczne mogą być najbardziej uciążliwe. Jest to tak zwany okres adaptacyjny, w którym organizm przyzwyczaja się do codziennej dawki hormonów.

W tym czasie bardzo często pojawiają się nieregularne plamienia oraz krwawienia, dlatego jeśli zdecyduje się Pani na przyjęcie zaledwie jednego opakowania, to może się zdarzyć, że krwawienia i tak się pojawią. Bezpieczniej więc postąpić tak jak sugerował lekarz.

Podobne pytania wraz z odpowiedziami umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-mozna-przesunac-miesiaczke-tabletkami-antykoncepcyjnymi,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-przesunac-okres-tabletkami-antykoncepcyjnymi,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-przeniesc-miesiaczke-tabletkami-antykoncepcyjnymi.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.