W jaki sposób możemy przesunąć okres?

Witam ..corka ma 15 lat...wyjezdzamy w lipcu na urlop do turcji i akurat wtedy ma okres..okres ma w miare regularny..niepali..niechoruje na nic..czy istnieja jakies tabletki antykoncepcyjne dzieki ktorym mozemy przesunac okres
KOBIETA, 37 LAT 12 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

istnieje możliwość przesuwania okresu przy pomocy doustnej antykoncepcji hormonalnej, jednak zazwyczaj taką opcję stosuje się w przypadku osób dorosłych.

Nie wystarczy bowiem przyjąć jedną tabletkę antykoncepcyjną, aby przesunąć menstruację. Trzeba przyjąć co najmniej jedno pełne opakowanie tabletek antykoncepcyjnych. Co więcej – tabletki antykoncepcyjne niosą ze sobą ryzyko wystąpienia działań niepożądanych, które opisane są w ulotce dołączonej do opakowania danych tabletek. Bardzo często są to plamienia oraz nieregularne krwawienia, które mogą być nasilone zwłaszcza w pierwszych miesiącach stosowania tabletek.

Może więc zdarzyć się, że córka zamiast cieszyć się z wakacji, będzie cierpiała z powodu skutków ubocznych tabletek. Zdaniem naszego eksperta z zakresu ginekologii u młodych dziewcząt lepiej nie eksperymentować z hormonami.

Takie słowa znaleźć można w odpowiedzi na podobne pytania:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-opoznic-okres-u-12-latki,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-opoznic-u-corki-miesiaczke-o-jeden-dzien.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.