W jaki sposób można opóźnić okres?

Zależy mi żeby opóźnić okres o 3-4 dni. Czy są na to jakieś sposoby? Słyszałam że tabletki antykoncepcyjne to mogą niestety na chwilę obecną ich nie przyjmuje czy jeśli zaczęłabym brać to mogłabym opóźnić ten okres czy już na okres ten nie ma możliwości? Dodam że dziś 26 dzień cyklu okres zazwyczaj jest 31
KOBIETA, 28 LAT 12 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

w chwili obecnej nie ma Pani możliwości opóźnienia okresu. Można go przesuwać przy pomocy tabletek antykoncepcyjnych, jednak takie działanie wymaga czasu. Pierwszą tabletką antykoncepcyjną zażywa się bowiem pierwszego dnia krwawienia miesiączkowego. Można również rozpocząć przyjmowanie tabletek w dowolnym dniu cyklu, lecz wówczas nie zapewnią one ochrony.

Proszę również pamiętać, że po rozpoczęciu doustnej antykoncepcji hormonalnej mogą pojawiać się działania niepożądane. Bardzo często są to nieregularne krwawienia oraz plamienia. Takie skutki uboczne są najbardziej uciążliwe w trzech pierwszych miesiącach stosowania antykoncepcji doustnej.

Skoro miesiączka powinna pojawić się u Pani lada dzień, to niestety może być już za późno na podejmowanie jakichkolwiek działań.

Podobne pytania wraz z odpowiedziami umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-opoznic-okres, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-opoznic-okres-u-12-latki, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-opoznic-okres-1.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.