Czy można tabletkami przesunąć okres?

Dzień dobry, Chciałabym przesunąć termin miesiączki. Zażywam tabletki hormonalne Microgynon 21. Z wyliczenia wynika, że miesiączka pojawi się 16 sierpnia, a chciałabym ją przesunąć tylko o dwa dni w przód czyli na 18 sierpnia. Czy jest taka możliwośc, żeby za pomocą tych tabletek przesunąc ją na ten termin? Czy mogłabym zażyć bez przerwy 23 tabletki w ciągu i zrobić 7 dniową przerwę? Czy nie będzie zaburzeń hormonalnych?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

może Pani zażyć dodatkowe dwie tabletki z substancją czynną lub po prostu połączyć dwa opakowania tabletek antykoncepcyjnych. W ten sposób przesunie Pani krwawienie z odstawienia o cały cykl.

Jeśli zaś chodzi o zaburzenia hormonalne, to niestety nie jesteśmy w stanie tego przewidzieć. Doustna antykoncepcja hormonalna niesie ze sobą ryzyko wystąpienia działań niepożądanych, takich jak nieregularne plamienia lub krwawienia, dlatego niewykluczone, że zmieniając schemat przyjmowania tabletek, dojdzie u Pani do nasilenia skutków ubocznych.

Podobne pytania wraz z odpowiedziami naszych ekspertów umieszczamy pod następującymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wydluzenie-cyklu-przyjmowania-tabletek-antykoncepcyjnych,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wydluzenie-cyklu-miesieczkowego-tabletkami-qlaira,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/o-ile-dni-moge-przedluzyc-wystapienie-kolejnej-miesiaczki-tabletkami-antykoncepcyjnymi.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.