Wzięłam jedną tabletkę za dużo - co dalej?

Witam serdecznie,
zapomniałam tabletki w 3 dniu. Zwykle biorę o 14, wzięłam ją następnego dnia po 7. Po czym dziś - 5 dnia wzięłam jedną i okazało się, licząc, iż jest to szósta tabletka a nie piąta. Mam ostatnio dużo na głowie i nie jestem już pewna, czy wówczas ominęłam jedną czy omyłkowo wzięłam 2 jednego dnia, skoro dziś biorąc piątą brakuje 6 tabletek. A miałam dziś stosunek, bardzo krótki w zasadzie i z zapewnień partnera do wytrysku było bardzo daleko. Jednakże boję się. Jest to 12 dzien cyklu. Teoretycznie z tego co było miedzy mną a partnerem nie powinno nic wyniknąć, ale jestem przewrażliwiona na tym punkcie.
Czy istnieje ryzyko zajścia w ciążę? Czy powinnam dla świętego spokoju jutro udać się do lekarza po tabletkę "po"?

Witam serdecznie!

W przypadku pominięcia tabletki z pierwszego tygodnia należy jak najszybciej przyjąć zapomnianą tabletką a kolejną o stałej porze. Przez kolejnych 7 dni dni należy stosować dodatkowe zabezpieczenia, np. prezerwatywę. Jeżeli w tygodniu poprzedzającym pominięcie tabletki doszło do stosunku istnieje możliwość zajścia w ciążę. Ponieważ nie wiadomo gdzie nastąpił błąd w przyjmowaniu tabletek, co skutkuje nieprawidłową ilością tabletek w opakowaniu, trudno określić jakie jest ryzyko ciąży. W prawdzie nie doszło podczas stosunku do wytrysku co zmniejsza ryzyko ciąży, ale jej nie wyklucza.

Należy rozważyć przyjęcie tabletki ,,po,,. Jednak należy pamiętać, że ma ona działania niepożądane. Proponuję jak najszybszą wizytę u ginekologa.

Pozdrawiam