Czy warto wziąć tabletkę 72h po?

Witam Przestałam brać tabletki antykoncepcyjne w październiku 2013r. Moja pierwsza miesiączka po odstawieniu była 30.11.13r. (minelo rowno 28 dni). Następna pojawiła się 25 grudnia 2013r. 5 stycznia współżyłam z partnerem bez zabezpieczenia raz ale skonczył na zewnątrz. Późnej drugi ale nie doszło do wytrysku. Jakie jest ryzyko, że zajdę w ciążę? czy warto wziąć tabletkę "po"? Dziękuję za odpowiedź

Zawsze istnieje ryzyko zajścia w ciążę przy stosunku z penetracją i wytryskiem bez zabezpieczenia. Nie ma badań oceniających w % możliwość zajścia w ciążę.
Czy ma Pani przyjąć tabletkę po proszę ustalić z Pani ginekologiem.