Czy tabletka "72 po" chroni również po jej zażyciu?

Zacznę może od tego, że z moją dziewczyną kochaliśmy się 16 października (to dzień owulacji - w tym dniu była najbardziej płodna - cykl 28 dniowy). Tabletkę przyjęła po 50-60 h (19 października) od stosunku. Kochaliśmy się kolejny raz 21 października i kolejna "wpadka" - jakoś brak szczęścia do środków antykoncepcyjnych. Teoretycznie powinny być to dni niepłodne, biorąc pod uwagę cykl 28 dniowy. Tylko pytanie czy tabletka do "72h po" niczego nie przestawiła? Jakie jest ryzyko zajścia w ciąże w tym momencie? Bardzo proszę o poradę.

Redakcja abcZdrowie

Odbycie stosunku płciowego dwa dni po zastosowaniu antykoncepcji awaryjnej oczywiście może skutkować zajściem w ciążę. Proponuję po upływie 10-14 dni wykonać test ciążowy w moczu lub po co najmniej 7 dniach we krwi.