Wzięłam tabletkę z kolejnego opakowania 9 dnia...

Witam. Mam pytanko, które mnie ostatnio nurtuje. Nie zażyłam tabletki z kolejnego opakowania po przerwie, tak jak to robiłam dotychczas. Wzięłam ją dziewiątego dnia razem z kolejną tabletką. Krwawienia trwają do pięciu dni. Czy jest duże ryzyko zajścia w ciążę bez dodatkowego zabezpieczenia?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Niestety w Pani przypadku istnieje ryzyko zajścia w niechcianą ciążę. Proszę stosować dodatkową formę antykoncepcji (np. prezerwatywa)  przez 7 pierwszych dni zażywania pigułek albo nawet przez cały ten cykl i w trakcie 7-dniowej przerwy (większa pewność).

Pozdrawiam!